Jak możesz zadbać o swoje zęby?


Twoje zęby nie wyglądają najlepiej, dlatego nareszcie zamierzasz coś z nimi zrobić? Zacznij po prostu o nie dbać, bo właściwa pielęgnacja może zagwarantować ci prawdziwe cuda.

Oczywiście to dentysta bemowo powie ci o tym, czy rzeczywiście w sposób nieprawidłowy dbasz o swoją jamę ustną. Udaj się do jego gabinetu. Porozmawiaj z nim na temat stanu swoich zębów. Odkryj wszystkie występujące w nich ubytki i od razu postaraj się je załatać, wypełniając je dopasowanymi kolorystycznie plombami. Pielęgnuj też swoją szczękę w domowych warunkach. Przede wszystkim nigdy nie zapominaj o myciu zębów, czyli najważniejszym zabiegu, który musisz powtarzać przynajmniej dwa razy dziennie – a najlepiej po każdym posiłku. Używaj nici dentystycznej i stosuj ją przed umyciem zębów. Gdy już te dwa zabiegi zostaną zakończone, możesz dodatkowo przepłukać swoją jamę ustną płynem odświeżającym. Jego miętowy zapach poprawi aromat wydostający się z twoich ust. Poczujesz się świeżo i naprawdę przyjemnie.

Każdy stomatolog może ci oczywiście wytłumaczyć, na czym powinna polegać prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej i uzębienia. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, czy dobrze dbasz o swoje zęby, po prostu odwiedź swojego lekarza i sam go o to zapytaj.

Sprawdź gabinet dentystyczny moja Stomatologia Kościan http://mojastomatologia.pl/koscian/