Jakościowa kurtyna paskowa – czyli jaka?


Nawet tym producentom, którzy działają na rynku od dłuższego czasu, nie powinno się ufać tak do końca na słowo. Producent może zapewniać cię o maksymalnie wysokiej jakości swoich kurtyn paskowych, ale nim zdecydujesz się sięgnąć po jedną z nich, powinieneś jednak je sprawdzić, aby uniknąć zakupu czegoś, co z czasem okazałoby się mało wartościowe. Dobra kurtyna paskowa wyróżni się kilkoma cechami. Koniecznie sprawdź, czy ta, którą sam wybrałeś, też je posiada.

Budowa standardowej kurtyny paskowej opiera się na płytkach mocujących i pasach. To właśnie te płytki muszą zostać odpowiednio przymocowane do pasów – najlepiej prostopadle i tak, by zetknąć się z ich krawędzią. Zakład musi mieć identyczną szerokość w każdym miejscu. Pasy powinny wyglądać na dosyć grube, mocne i stabilne. Ogólnie rzecz biorąc dobra kurtyna musi być porządnie wykonana. Tylko wtedy okaże się w pełni szczelna, albowiem jej pasy nie będą samodzielnie zmieniać swojego ustawienia i nie będą się rozchylać, co też zapewni im dużo lepszą trwałość.

Innym parametrem wymagającym dokładnego sprawdzenia będzie natomiast długość pasów tworzących kurtynę. Zaleca się, by po zamontowaniu kurtyny te pasy znajdowały się ok. 1 centymetr nad powierzchnią podłoża. Nie mogą się z nim stykać, albowiem to doprowadziłoby do ich szybszego niszczenia się na samych końcach. Zbyt długie pasy stałyby się też pewnym zagrożeniem dla korzystających z nich osób. Łatwiej dałoby się na nie nadepnąć bądź najechać. Użytkowanie kurtyny o nieodpowiedniej długości jest mało wygodne.

Zwróć też uwagę na to, czy kurtyna paskowa zawiera pasy, które wiszą na niej dość swobodnie. Powinno dać się je rozchylić i wychylić bez użycia szczególnie dużej siły, zwłaszcza jeśli stanowią one część szlaku pieszego. Użytkowanie pasów nie powinno prowadzić do żadnych otarć. Podczas ich odchylania nie może też dojść do zahaczania nimi o różne występujące w otoczeniu przeszkody. Dbałość o te niuanse doprowadzi do tego, że kurtyna wykaże się naprawdę długim okresem żywotności.

Więcej znajdziesz na: https://izolacyjnie.pl/