Oświetlenie ogrodu po zmroku


Zadbany ogród wiele mówi o jego właścicielu, dlatego powinniśmy zadbać o jego wygląd również po zmierzchu odpowiednim oświetleniem montując lampy zewnętrzne. Oświetlenie naszego ogrodu to nie tylko kwestia wizualna, ale również komfort poruszania się po posesji i poczucie bezpieczeństwa.

Sposób w jaki zaaranżujemy oświetlenie na naszych trawnikach zależy wyłącznie od nas. Ogród czy to mały, czy to duży posiada ścieżki uczęszczane przez domowników, o których oświetlenie powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Następnie musimy zdecydować, które obiekty chcemy oświetlić lub uwydatnić poprzez montaż lampy lub zespołu lamp. Może to być podjazd do garażu, taras lub altana, na której odbywają się spotkania towarzyskie, a może fontanna lub oczko wodne ze strumykiem, czy też piękny klomb kwiatów.

Jeśli sprecyzowaliśmy już obiekty, które chcemy uwidocznić po zmierzchu, skupmy się na wyborze oświetlenia. Za pomocą wolnostojące lampy o misternym wzornictwie możemy zmienić naszą posesję w ogród z baśni. Do rozwiązań mniej infantylnych należą klasyczne lampy umieszczone przy poziomie trawnika, lub montowane na budynku kinkiety i reflektory na fotokomórkę.

Po wyborze rodzaju lamp, które trafią do naszego ogrodu powinniśmy zainteresować się źródłem ich zasilania – czy będą podpięte do domowej sieci energetycznej czy też może zdecydujemy się na bardziej ekonomiczną opcję i przyjazną matce naturze jaką są latarnie ogrodowe z panelami fotowoltaicznymi.
Zobacz pełną ofertę lamp – SKLEP Z OŚWIETLENIEM.