Przedłużanie rzęs – czy to bezpieczny zabieg?


Przeciętna kobieta raczej nie jest zadowolona z wyglądu swoich rzęs. Każda dostrzeże w nich jakiś mankament – a to że są one zbyt cienkie czy krótkie, a to że nie są wystarczająco podkręcone lub mają za jasny kolor. Specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne pozwalają natomiast zmienić te mankamenty w największe atuty urody. Przedłużanie rzęs pozwala na uzyskanie niemalże dowolnego rozmiaru włosków. Czy jednak ten zabieg nie jest przypadkiem szkodliwy? Czy nie doprowadzi on do osłabienia się naturalnych rzęs i nie sprawi, że zaczną one wypadać szybciej niż normalnie lub totalnie się zniszczą?

Takie obawy ma większość kobiet niezaznajomionych z podobnymi zabiegami upiększającymi. W tym momencie panie rzeczywiście lubią delikatnie korygować i poprawiać swój wygląd zewnętrzny, ale mimo wszystko chcą to robić tak, by nie szkodzić swojej naturalnej urodzie. A czy w przypadku przedłużania rzęs takie połączenie jest możliwe? Częściowo tak, ale jednak nie do końca i każda dobra kosmetyczka na pewno powie o tym swojej klientce. Oczywiście nie jest tak, że po ściągnięciu sztucznych rzęs te naturalne są w opłakanym stanie i od razu zaczynają wypadać na potęgę, ale na pewno mają one gorszą kondycję niżeli przed zabiegiem. Przedłużana część włoska musi bowiem utrzymywać się na włosku naturalnym. Z tego względu naturalnie rzecz biorąc jest on narażony na dość mocne obciążenie, co sprawia, że staje się też bardziej podatny na różne uszkodzenia mechaniczne.

Prawidłowo wykonywane zabiegi upiększające nigdy nie prowadzą jednak do jakichś większych skutków ubocznych. Absolutnie nie jest jednak tak, że przedłużanie rzęs doprowadza do utracenia naturalnych włosków z powiek, więc o taki efekt nie trzeba się martwić, bo do niego na pewno nie dojdzie. Jeżeli jednak jakimś cudem zabieg powoduje wypadanie naturalnych rzęs, oznacza to, że został przeprowadzony w nieodpowiedni sposób. To właśnie z tego powodu zawsze warto odwiedzać zaufane i polecane gabinety kosmetyczne, a najlepiej gabinety kosmetologiczne, nawet kosztem płacenia większych pieniędzy za przedłużanie włosków – w końcu dobra jakość ma swoją cenę.

Depilacja laserowa: http://izabelacytrowska.pl/zabiegi/zabieg-depilacji-laserowej/